Przemoc ekonomiczna, a oddłużenie w upadłości konsumenckiej

W naszej Kancelarii spotkamy osoby, które popadły w długi nie ze swojej winy. Istnieje wiele przyczyn niezawinionej niewypłacalności. Jedną z nich jest przemoc ekonomiczna.

Przemoc ekonomiczna jest to przemoc, która jest nie widoczna na pierwszy rzut oka występuje bardzo często.

Z przemocą ekonomiczną mamy generalnie do czynienia wtedy, gdy jej sprawca, mąż lub partner, używa pieniędzy do zaspokojenia swojej potrzeby władzy i kontroli, a nierzadko również sadystycznej potrzeby upokorzenia i zadawania bólu swojej żonie lub partnerce.

Do najczęstszych form przemocy ekonomicznej zalicza się:

  • – uniemożliwianie dostępu do wspólnego majątku np. konta, gdzie gromadzone są wspólne środki;
  • – wydzielanie i kontrolowanie wydatków, spieniężanie majątku bez konsultacji z partnerką;
  • – uzależnianie przekazania pieniędzy na utrzymanie domu od spełnienia jakiś warunków;
  • – zaciąganie kredytów i innych zobowiązań;
  • – przywłaszczanie sobie środków przeznaczonych na utrzymywanie rodziny.

Osoba dotknięta przemocą ekonomiczną pozostaje bardzo często bez środków do życia, popada w narastającą bezradność i strach przed oprawcą. Bardzo często boi się podjęcia pracy zarobkowej. Przemoc ekonomiczna istnieje często w tzw. dobrych domach. Nie ma śladów na ciele więc jej nie widać, zostawia za to ogromne ślady w psychice osoby dotkniętej przemocą domową.

W momencie ograniczenia osobie dotkniętej przemocą ekonomiczną środków na podstawowe utrzymanie oraz zaspokajanie takich potrzeb jak jedzenie, odzież, rachunki czy też leki, a często również utrzymanie małoletnich dzieci osoba dotknięta przemocą ekonomiczną zaciąga liczne długi w instytucjach finansowych, wpadając w spirale zadłużenia.

W momencie zaciągnięcia licznych zobowiązań osoba zadłużona nie ma możliwości spłaty swoich wierzytelności zaczynają się liczne problemy z firmami windykacyjnymi i egzekucją komorniczą.

Jednym rozwiązaniem na wyjście z spirali zadłużenia jest ogłoszenie upadłości konsumencka jest instytucją, która pozwala na całkowite oddłużenie osoby.

Instytucja upadłości konsumenckiej została stworzona przez ustawodawcę w celu ochrony zdrowia psychicznego obywateli przed nadmiernym zadłużeniem. Warto w tym zakresie skorzystać z pomocy specjalisty i dać sobie szansę na nowe życie bez długów.

Drodzy Państwo, jeśli znajdujecie się w podobnej sytuacji i chcielibyście skorzystać z usług naszej Kancelarii – zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Wam przejść przez całą procedurę oddłużeniową niwelując maksymalnie stres i nerwy. Razem możemy osiągnąć wymarzony sukces.

Jeśli są Państwo zainteresowani całkowitym oddłużeniem i przeprowadzeniem upadłości konsumenckiej, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią:

telefon: 12 307 14 04
email: matyasik@kancelaria-bonaartis.pl

Add a Comment

Your email address will not be published.