Choroba afektywna dwubiegunowa a zadłużanie się

Choroba afektywna dwubiegunowa a zadłużanie się

W praktyce Kancelarii coraz częściej mamy do czynienia z osobami cierpiącymi na Chorobę afektywną dwubiegunową (ChAD, zaburzenia afektywne dwubiegunowe). Ich sytuacja w kontekście upadłości konsumenckiej, a także obawy towarzyszące podjęciu działań skłoniły nas, do poświęcenia niniejszego artykułu zagadnieniu wymienionej choroby w kontekście upadłości konsumenckiej.

Przede wszystkim należy podkreślić, że zaciąganie zobowiązań w związku z tzw. „epizodami maniakalnymi” w żadnym wypadku nie dyskwalifikuje z możliwości ogłoszenia upadłości. Wręcz przeciwnie, jeżeli nasze zobowiązania zostały zaciągnięte w stanie wyłączającym świadome podjęcie decyzji i wyrażenie woli – a epizod maniakalny ChAD należy uznać za takowy – zwiększa to liczbę przesłanek przemawiających za upadłością konsumencką.

Klienci Kancelarii cierpiący na ChAD zazwyczaj zaciągają wysokie zobowiązania właśnie w trakcie owych „epizodów maniakalnych”, w trakcie których nie są w stanie odpowiednio przewidzieć konsekwencji swoich działań w przyszłości.

Zadłużone osoby cierpiące na Chorobę afektywną dwubiegunową często żyją w mylnym przeświadczeniu, że znajdują się w sytuacji bez wyjścia, a obecność choroby działa na ich niekorzyść. Tymczasem, udokumentowany stan zdrowia stanowi poważny dowód w postępowaniu upadłościowym, które daje szansę na rozpoczęcie nowego życia bez długów.

Jeżeli sytuacja opisana w niniejszym artykule przypomina Twoją, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią w sprawie upadłości konsumenckiej.

Jeśli są Państwo zainteresowani całkowitym oddłużeniem i przeprowadzeniem upadłości konsumenckiej, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią:

telefon: 12 307 14 04
email: matyasik@kancelaria-bonaartis.pl

Call Now Button