Upadłość konsumencka – prawdziwi ludzie, prawdziwe historie

Instytucja oddłużeniowa w Polsce skierowana jest do osób, które popadły w zadłużenie spowodowane swoją niewypłacalnością lub nagłymi, nieprzewidywalnymi wydarzeniami losowymi. Wśród osób, które zgłaszają się do Kancelarii Radcy Prawnego znajdują się tacy klienci, którzy w wyniku ciągle narastających długów stracili wszystko co posiadali.

Eksmisja – widmo niespłaconych zaległości

Z praktyki pracy w Kancelarii Radcy Prawnego wynika, iż Dłużnicy wielokrotnie nie są w stanie opłacać wszelkich podstawowych, wymagalnych zobowiązań. Często zalegają z opłatami za czynsz, prąd, gaz. Ciągle rosnące zadłużenie powstałe w wyniku zaciągniętych zobowiązań w bankach i parabankach skutkować może bardzo dotkliwymi konsekwencjami dla Dłużnika. W perspektywie czasu postępowanie takie grozi wizją eksmisji. Czym jest eksmisja? Usunięciem kogoś z zajmowanego lokalu lub z nieruchomości, z reguły na podstawie wyroku orzekającego eksmisję. Pod pojęciem “eksmisja” należy rozumieć wszelkie czynności faktyczne i prawne zmierzające do opróżnienia lokalu lub nieruchomości z osób i rzeczy i wydania uprawnionej osobie. Wobec osób zadłużonych bardzo często toczą się postępowania egzekucyjne. Jednym z rodzajów egzekucji komorniczej jest egzekucja z nieruchomości. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa wskutek wniosku wierzyciela o wszczęcie egzekucji z nieruchomości wymienionej we wniosku komornik wzywa dłużnika, aby zapłacił dług w ciągu dwóch tygodni pod rygorem przystąpienia do opisu i oszacowania. Nie ulega wątpliwości, iż Dłużnicy nie są w stanie spłacić całości swoich zobowiązań w tak krótkim czasie. Zajęta nieruchomość może zostać sprzedana w drodze licytacji publicznej. Zgodnie z art. 952 k.p.c zajęta nieruchomość ulega sprzedaży przez licytację publiczną. Termin licytacji nie może być wyznaczony wcześniej niż po upływie dwóch tygodni po uprawomocnieniu się opisu i oszacowania ani też przed uprawomocnieniem się wyroku, na podstawie którego wszczęto egzekucję.

Przybicie i przysądzenie własności

Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego to jest art. 987 i art. 998 po zamknięciu przetargu sąd w osobie sędziego albo referendarz sądowy, pod którego nadzorem odbywa się licytacja, wydaje na posiedzeniu jawnym postanowienie co do przybicia na rzecz licytanta, który zaofiarował najwyższą cenę, po wysłuchaniu tak jego, jak i obecnych uczestników. Po uprawomocnieniu się przybicia i wykonaniu przez nabywcę warunków licytacyjnych lub postanowienia o ustaleniu ceny nabycia i wpłaceniu całej ceny przez Skarb Państwa sąd wydaje postanowienie o przysądzeniu własności. Co to oznacza dla dotychczasowego Dłużnika? Całkowitą utratę dotychczasowego lokum dla siebie i dla swojej rodziny. Dłużnik posiada możliwość złożenia wniosku o przyznanie lokalu socjalnego. Z praktyki pracy w Kancelarii Radcy Prawnego wiemy, iż jest to procedura złożona, obostrzona wieloma przesłankami, które należy spełnić.

Ciężka sytuacja Dłużnika – upadłość konsumencka

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej to jedna z możliwości i sposób na poradzenie sobie z zadłużeniem. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej niesie za sobą wiele korzyści dla osoby zadłużonej. Jedną z nich jest możliwość całkowitego oddłużenia osoby Upadłej w chwili umorzenia wierzytelności bez ustalania planu spłaty, umorzenie postępowań egzekucyjnych, sądowych oraz umorzenie ciągle rosnących odsetek. Czasem stanowi to jedyną szanse na rozpoczęcie nowego życia bez stresu związanego ze spiralą zadłużenia, w którą Dłużnik popadł często w sposób od niego niezależny. Jeżeli znaleźli się Państwo w ciężkiej sytuacji finansowej – zachęcamy do kontaktu z Naszą Kancelarią.

Jeśli są Państwo zainteresowani całkowitym oddłużeniem i przeprowadzeniem upadłości konsumenckiej, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią:

telefon: 12 307 14 04
email: matyasik@kancelaria-bonaartis.pl

Add a Comment

Your email address will not be published.

Call Now Button