Upadłość konsumencka – właściwość sądu

Upadłość konsumencka – właściwość sądu

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, upadłość konsumencka dzieli się na trzy zasadnicze etapy, o których więcej mogą Państwa przeczytać w jednym z poprzednich wpisów dla blogu: Etapy postępowania w upadłości konsumenckiej. Warto jeszcze raz podkreślić, że postępowanie upadłościowe jest postępowaniem sądowym i toczy się ono przed sądem, który jest właściwy do rozpoznania sprawy – poniżej wyjaśnimy, w jaki sposób jest to określane.

Zasadą jest, że upadłość konsumencka prowadzona jest przez sąd rejonowy – nie ma zatem możliwości by wnieść stosowny wniosek na przykład do sądu okręgowego. Każdy sąd posiada wewnętrzną strukturę jednostek organizacyjnych, zwanych wydziałami. W przypadku upadłości osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej postępowanie powinno odbywać się przed wydziałem gospodarczym – należy zaznaczyć jednak, że nie każdy sąd rejonowy go posiada.

Odpowiednim miejscowo do rozpatrzenia i dalszego procedowania sprawy upadłościowej jest sąd właściwy ze względu na miejsce zwykłego pobytu osoby fizycznej. Należy przez to rozumieć miejscowość, w której dłużnik mówiąc najprościej, ma zamiar stałego pobytu oraz wykonuje czynności dnia codziennego.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną w zakresie upadłości konsumenckiej działając na terenie całej Polski. Nieważne skąd jesteś – jeśli czujesz, że jesteś w sytuacji bez wyjścia skontaktuj się z naszą Kancelarią. Pomożemy Ci przejść przez cały proces upadłości i rozpocząć nowy etap w życiu, nienaznaczony niemożliwymi do spłaty długami.

Jeśli są Państwo zainteresowani całkowitym oddłużeniem i przeprowadzeniem upadłości konsumenckiej, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią:

telefon: 12 307 14 04
email: matyasik@kancelaria-bonaartis.pl

Call Now Button